Ropienka, wieś w dominującej części zalesina, otoczona Parkiem Krajobrazowym Gór Słonnych. Doskonała lokalizacja do turystyki górskiej, narciarskiego szusowania, jazdy na rowerach. W pobliżu znajdują się wyciągi narciarskie w Ustrzykach Dolnych, Arłamowie, Lesku. To miejsce dla ludzi, którzy szukają ciszy, spokoju, górskich widoków, swojskiego uroku. Przyjeżdżając tu zastaniecie piękną przyrodę, konie za oknem, lokalne produkty u bieszczadzkich “sąsiadów”.

W Państwa ręce oddajemy stylowy dom drewniany z 1930 roku „Bulwanówka”  w architekturze zbliżonej do skandynawskiej,  gruntownie odnowiony, wybudowany tradycyjną metodą, składający się z czterech pokoi, dwóch łazienek, kuchni, korytarzy i ganku widokowego. Wyposażyliśmy kuchnię tak, aby łatwo i wygodnie można było przygotować pyszne jedzenie oparte na lokalnych produktach: płyta i piekarnik elektryczny, zmywarka, zlew, lodówka, ciśnieniowy ekspres do kawy, komplet naczyń, kuchnia wiejska z piecem chlebowym.

Przyjemną temperaturę w domu zapewnia kominek – piec grzewczy z nawiewem do pozostałych pomieszczeń, wymagający samoobsługi. Zapewniamy dobrej jakości drewno opałowe. Niezależnie od tradycyjnego ogrzewania, pomieszczenia wyposażono w centralne ogrzewanie. Znakomita źródlana woda w kranach dostarczana jest z indywidualnej studni głębinowej.

Do dyspozycji teren wokół domu ze stokiem umożliwiającym zjazdy i zabawy na śniegu. Na podwórku wiata z wyposażeniem gospodarczym i sportowo rekreacyjnym. W pobliżu turystyka konna u sąsiada Wasyla. Niedaleko obowiązkowe, bieszczadzkie kulinarne punkty: wyśmienite karpackie sery i proziaki od Nikos’a, regionalne piwo w browarze Ursa Maior, miody z okolicznych pasiek. Latem konieczna wycieczka nad bieszczadzkie morze – Zalew Soliński i szlaki wiodące na Połoniny. Nocą obserwacje rozgwieżdżonego nieba, drogi mlecznej i cudownego księżyca. Zimą trochę szusowania, trochę bieszczadzkiego crossfitu – odśnieżania 🙂